Boj proti obchodu s lidmi

/ Články / Anti-Human Traficking / Boj proti obchodu s lidmi

Obchod s  lidmi je často označován jako „moderní otrokářství“ a je smutnou realitou dnešního světa. Existuje mnoho odhadů, kolik lidí se stalo obětí tohoto průmyslu, přičemž jsou všechny ovlivněny použitou metodou statistické analýzy, ale také definicí toho, co si pod obchodem s lidmi představujeme … nicméně stačí, když si uvědomíme, že se pohybujeme v řádu miliónů! Je opravdu smutné, když si uvědomíme rozsah tohoto problému. Muži, ženy i děti. Všichni se stávají obětí této ukrutné reality! Když mluvíme o sexuálních otrocích, vyvstává nám na mysli obraz někoho, kdo je spoutaný v řetězech a zamčený v nějaké temné místnosti. Realita vypadá ale jinak. Často pracují oběti obchodu s lidmi na veřejnosti, v nehtových salónech, etnických restauracích, legálních nočních klubech nebo kdekoli jinde, čímž budí dojem, že jsou svobodné. Každopádně tomu tak nemusí vždy být, a tak je situace ve skutečnosti ještě komplikovanější.

 

Osobně jsem v kontaktu s mnoha ženami na ulici a v pražských nočních klubech téměř 5 let, buduji s nimi přátelské vztahy, abych je mohla lépe poznávat. Na základě mnoha osobních příběhů, které jsem od nich slyšela, jsem mohla nahlédnout a alespoň částečně pochopit jejich životní zkušenost, kterou se vám pokusím vykreslit v rámci tohoto semináře. Doufám, že tento obraz sexuálního průmyslu změní váš názor, a místy možná i mylné představy, ohledně prostituce a obchodu s lidmi.

 

Velmi důležitá je také otázka, co o prostituci říká Bible. Pro Boha je čistota velmi důležitá, přičemž prostituce je často používána jako analogie k nevěrnosti Božího lidu. Znamená to ale, že bychom měli vinit prostitutku za to, v jaké se ocitla situaci? Jaké existovaly různé formy prostituce v biblických časech? Proč se Bible vyjadřuje o prostituci tak drsným způsobem? Všemi těmi otázkami se budeme zabývat v rámci našeho semináře.

 

12:30-13:00 – Registrace

13:00-13:30 – Úvod

13:30:15:00 – 1. část

15:00-15:15 – Přestávka

15:15-16:15 – 2. část

16:15-16:45 – Přestávka

16:45-17:45 – 3. přestávka

17:45-18:15 – Prostor pro dotazy

18:15-18:30 – Závěr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *