Jim Cecy (autor Purity War)

/ Články / Jim Cecy (autor Purity War)

O autorovi

James Michael Cecy se narodil v Torontu v Kanadě a v jedenácti letech se přestěhoval do Kalifornie. V roce 1969 vstoupil do amerického námořnictva a sloužil na letadlové lodi USS Kitty Hawk během války ve Vietnamu. 17. listopadu 1971 byl propuštěn z aktivní služby, Bůh se dotkl jeho srdce a Jim uvěřil ve Spasitele, Ježíše Krista. Velmi rychle se z něj stal zanícený student Bible.

Jim byl povolán do kazatelské služby v roce 1975 a slouží v církvích v Kalifornii téměř 40 let. Od roku 1995 slouží jako hlavní kazatel-učitel v Campus Bible Church ve Fresně. Je znám svým odevzdáním Písmu, nadšeným výkladovým učením a svou vášní vybavit lidi místně i celosvětově.

Má bakalářský titul z San Jose State University (1975) v oblasti komunikace. Později získal magisterský titul z Talbot Theological Seminar (1978) v oblasti výkladu Bible. V roce 1992 obdržel doktorský titul na Western Seminary (San Jose Campus). Jeho doktorské studium důvodů, proč vedoucí v církvi selhávají, se stalo podkladem pro sérii jeho seminářů. Tento výzkum plus léta poradenství a učení po celém světě na toto téma pak tvoří zaklad této knihy.

Dr. Cecy je zakladatelem a ředitelem JARON Ministries International, což je služba, která se zabývá vyučováním kazatelů, misionářů, dozorčích úředníků a vedoucích v církvi po celém světě. Svou základnu má ve Fresně v Kalifornii.

Vedle své služby v domovské Severní Americe procestoval Jim mnohé země v Asii, Africe a Evropě. Jeho semináře, které jsou vedeny týmem zkušených pastýřů a misionářů, zasáhly stovky tisíců lidí na pěti kontinentech. Kromě studií na téma morální čistoty Jim vypracoval mnohé tištěné, audio a video materiály na široké spektrum témat, které jsou dostupné prostřednictvím JARON Ministries (www.jaron.org) nebo Campus Bible Church (www.campusbiblechurch.com).

Jim a Karon se vzali v roce 1973. Vychovali tři dcery a od roku 1987 měli v péči dvacet tři pěstounských dětí. Dvě z nich zůstaly součástí rodiny i poté, co dospěly. Jim a Karon byli požehnáni mnohými vnoučaty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *