Zápas o čistotu

/ Články / Zápas o čistotu

Válka Zápas o čistotu

Každý projekt stejně jako každý jedinec se nějakým způsobem neustále vyvíjí. Pokud se nikam neposouváme, začínáme stagnovat a naše práce, projekty, vztahy, a dokonce i náš vlastní život začínají upadat a často to může vést k zániku naší práce. Proto, ať už se věnujeme čemukoli, pořád je potřeba na sobě pracovat a posouvat se někam dál.

Když jsem (Pete) jezdil po republice – a někdy i do zahraničí – vyučovat různé semináře na téma sexuální čistoty, setkával jsem se převážně s pozitivní zpětnou vazbou. Dostával jsem také určité podněty k tomu, jak by se daly semináře ještě vylepšit, aby bylo poselství celého projektu jasnější a srozumitelnější. A tyto nápady jsem se snažil co nejvíce do svých přenášek zapracovat.

Proto jsem moc vděčný všem, kteří jste mi poskytli nějakou zpětnou vazbu, ať už pozitivní nebo negativní.

 

Změna názvu: Zápas o čistotu

Nejvíce negativních reakcí, s nimiž jsem se setkal, bylo směřováno na název celého projektu: Válka o čistotu. Je pravda, že českým uším nezní slovo válka zrovna příjemně. Není součástí našeho běžného slovníku a většinou válku přeci jen vnímáme negativně. Navíc u nás v České republice nemáme tak silný patriotismus jako v Americe, odkud pochází autor knihy Ve válce o čistotu, která byla podmětem pro vznik tohoto projektu. V našem běžném slovníku neříkáme, že vedeme válku proti terorismu, drogám a dalším věcem. Na druhou stranu je pro nás přirozenější, že s něčím zápasíme.

Mnozí mi tedy radili, abych projekt přejmenoval. Navrhovali například Boj o čistotu, Zápas o čistotu, nebo dokonce Mír o čistotu. Proto jsme začali zvažovat, jaký název by byl pro projekt příhodnější, abychom si už jen samotným názvem neuzavřeli dopředu cestu k mnohým posluchačům.

Výsledkem je, že jsme se rozhodli využít jednoho z návrhů a projekt přejmenovat na Zápas o čistotu.

Touto změnou názvu ovšem nechceme říci, že by se nějakým způsobem změnilo či zmírnilo hlavní poselství celého projektu, ale chceme tím podtrhnout důležitost osobní zápasu. Nacházíme se v padlém světě, kde na nás nepřítel neustále útočí a my musíme být ve střehu. Boží vůle je, abychom žili v čistotě (1Te 4,3), a mnohdy musíme o naši čistotu zápasit. A Bůh nám v tomto zápase pomáhá prostřednictvím svého Ducha.

Důrazy celého projektu zůstávají stále stejné, avšak chceme vyzdvihnout nutnost osobního zápasu a zároveň se více přiblížit českým posluchačům, abychom mohli toto poselství předávat srozumitelnějším způsobem.

 

Změna designu: Zaměření na čistotu

Se změnou názvu samozřejmě došlo také na změnu grafického designu. Když jsem totiž jednomu kazateli ukazoval leták o projektu, který byl ve vojenských barvách, prohlédl si ho a řekl: „To vypadá jako pohřební parte.“

Je pravda, že mě to v první moment trochu zamrzelo, ale rozhodně jsem to nepustil z hlavy. Nakonec jsem musel uznat, že měl pravdu. Barvy spíše podtrhovaly slovo válka, čímž otázka čistoty ustupovala do pozadí.

Protože jsme chtěli spíše zdůraznit potřebu čistoty, zvolili jsme světlejší barvy. Ty jsou také více optimistické, čímž chceme říct, že čistoty můžeme v našich životech s Boží pomocí dosáhnout.

 

Chystané změny

Co se obsahu týče, tak i na něm budeme nadále pracovat. Už za nedlouho bychom měli nahrát brožurku, která se zabývá otázkou uzdravení ze sexuální závislosti.

Zároveň se chceme více zaměřit na mentoring vedoucích. Mluvit o naší sexualitě není vždy jednoduché, a tak bychom chtěli sborům i jednotlivcům nabídnout naši podporu v rámci zakládání vykazatelnostních skupinek. Chceme vám pomoci, abyste v tom nebyli sami, a abychom společně mohli budovat Boží velvyslance čistoty.

Pokud byste chtěli být informováni o všech novinkách, určitě nás sledujte na Facebook a na Instagramu, a přihlaste se k odběru newsletterů.

 

Na závěr bych ještě jednou chtěl poděkovat všem, kteří mi průběžně dávají zpětnou vazbu, díky níž se projekt může neustále posouvat dál. A pokud byste měli ještě nějaké další postřehy (k seminářům, webovým stránkám atd.), budu moc rád, když mi napíšete.

 

S přáním Božího pokoje,
Pete Lupton
Koordinátor projektu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *